Dobi ve Esma’nın Hikayesi

Dobi ve Esma’nın Hikayesi

Haziran 8, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Esma adında, 8 yaşında bir kız varmış. Esma ne zamandır bir köpeğe sahip olmak istiyormuş. Annesinden ve babasından hep bir köpek almalarını istiyormuş. Ama ailesi Esma’nın köpeğe bakabileceğinden emin olana kadar almayı düşünmüyorlarmış.

Günlerden bir gün Esma sokakta dolaşmak için annesinden izin almış. Dışarıda dolaşırken bir köpek görmüş, sevmek için yanına gittiğinde ise köpeğin yaralı bir köpek görmüş. Hemen eve koşup annesine haber vermiş ve annesinden köpeği görmesi için yanına gitmesini istemiş. Annesi de Esma’yı kırmamış ve köpeğin yanına gitmiş. Köpeğin yanına gittiklerinde anne de yarayı fark etmiş. Esma daha fazla dayanamamış ve “Anneciğim onu eve alabilir miyiz? demiş. Annesi, “Tabi ki Esmacığım, onu böyle yaralı dışarıda bırakamayız. Ama bunu yapmamız için belirli şartlarım var. Her gün ona mamasını ve suyunu vermelisin, ona ilgini her zaman göstermelisin.” demiş. Esma, “Tabi ki de anneciğim, onunla her zaman ilgileneceğim, yemeğini ve suyunu vereceğim, yeter ki onu eve alalım” demiş.

Dobi ve Esma’nın Hikayesi

Bunun üzerine annesi, köpek ve Esma hep birlikte veterinere gitmişler. Köpeğin aşılarını ve tedavisini yaptırmışlar. Esma köpeğe Dobi ismini vermiş. O günden sonra her gün Dobi’ye maması ve suyunu vermiş. Onunla her zaman ilgilenmiş ve bir daha hiç ayrılmamışlar. Bu hikaye de burada sona ermiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Lina ve Liya Kardeşlerin Hikayesi