Minik Yıldızın Masalı

Minik Yıldızın Masalı

Eylül 9, 2022 3 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, gökyüzünde minik bir yıldız yaşarmış. Bu minik yıldızın en büyük hayali, yeryüzüne inmek ve oradaki insanlarla tanışmakmış. Kararını vermiş yeryüzüne kaymak için tam yola koyuluyormuş ki, annesi onu durdurmuş. “Yavrum nereye gidiyorsun bakayım böyle?” diye şaşkınlıkla sormuş. Minik yıldız “Anneciğim, yeryüzüne inmek istiyorum, kayan yıldızlara katılmak istiyorum. Lütfen izin ver.” demiş. Annesi “Tamam da yavrum, hem bana haber vermedin hem de geri dönebilmek için yöntemler düşündün mü?” diye sormuş.

Minik Yıldızın Masalı

Minik yıldız annesinin sözleri üzerine düşünmüş. Doğru ya, inerse geri nasıl çıkacakmış. Ve bir çözüm gelmiş aklına. Valizine balonları doldurmuş. Yeryüzünde onlardan uçan balon yapıp, geri dönmek için kullanacakmış. Sevinçle annesinden de iznini aldıktan sonra kayan yıldızlarla birlikte yeryüzüne inmiş. Bir evin bahçesine denk gelmiş. Minik yıldızım ışıltısından uyanan çocuk, evinin bahçesine gitmiş. “Sen de kimsin, nesin?” diye sormuş minik yıldıza. “Ben bir yıldızım ve yeryüzüne gelmek için annemden izin istedim. Seninle vakit geçirebilir miyiz?” diye sormuş küçük çocuğa minik yıldız. Çocuk elbette severek kabul etmiş. Beraber tüm gün oynamışlar, eğlenmişler, çok güzel arkadaş olmuşlar…Derken minik yıldızın evine dönme vakti gelmiş. Valizini açmış ve birden balonlarını yolda kaybettiğini fark etmiş. Nasıl döneceğim diye üzülürken, küçük arkadaşı ona “Bence uyumayı deneyelim ve sen de rüyalar aleminde geri dönmeyi dene” diye bir fikir sunmuş. Bunun üzerine iki arkadaş yan yana derin bir uykuya dalmış.

Minik yıldız uyandığında bunların hepsinin aslında bir rüya olduğunu fark etmiş ama bu gördüğü rüya onu o kadar mutlu etmiş ki, mutluluktan yatağında hoplamaya başlamış. O hopladıkça etrafında rengarenk ışıklar oluşuyormuş. Yer yüzünde bunu gören çocuklar parmakla o yıldızı gösteriyor ve onlar da mutluluktan zıplayıp, hopluyorlarmış. Herkesin mutlu olduğu bir gece de böylece bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Keloğlan, Nasreddin Hoca ve Eşeği Masalı