Miray İle Limon’un Hikayesi

Miray İle Limon’un Hikayesi

Temmuz 10, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar güzel bir şehirde yaşayan Miray adında tatlı bir kız varmış. Miray çok akıllı, ailesini hiç üzmeyen anne ve babasının sözünden hiç çıkmayan bir çocukmuş. Ayrıca hayvanları çok sever, hep bir hayvan sahiplenmek istermiş.

Günlerden bir gün Miray annesine “Anneciğim ben bir hayvan sahiplenmek istiyorum. Hem de bir kuş, onu nerden bulabiliriz?” diye sormuş. Annesi “Hayvan satılan yerler ama oralardan almak pek hoş olmaz. Ama aklımızda bulunsun belki bir gün bakıma ihtiyacı olan bir kuş çalar kapımızı” demiş. Miray annesinin sözlerine çok sevinmiş. Her gün yolda dikkatlice yürümeye başlamış, belki bakıma ihtiyacı olan bir hayvan görürüm diye etrafa bakınıyormuş. Bir gün odasında oyun oynarken annesinin telefonda konuştuğunu duymuş, koşarak salona gelmiş. Annesinin konuşmasında kuş sözü geçince Miray merakla beklemeye başlamış. Annesinin konuşması bitince “Anneciğim kimle konuştun?” diye sormuş. Annesi “Miraycığım sana bir haberim var komşumuzun bir kaç tane kuşu varmış ama bakmakta zorlanıyormuş ve bir tanesini sahiplendirmek istiyormuş. Bende hemen kabul ettim ama bir şartım var” demiş. Miray “Şartın nedir anne?” diye sormuş. Annesi “Bütün bakımlarından ve temizliğinden sen sorumlusun, anlaştık mı?” demiş. Miray sevinçle “Anlaştık anne” demiş ve annesinin kucağına atlamış.

Miray İle Limon’un Hikayesi

Anne kız birlikte hemen gidip kuşu almışlar. Miray kuşa kavuştuğu için çok mutluymuş. Kuşunun adını Limon koymuş ve o günden sonra kuşuna gözü gibi bakmış. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İki Arkadaşın Hikayesi