Noel Baba ve Aynur’un Masalı

Noel Baba ve Aynur’un Masalı

Ocak 10, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış, bir yokmuş. Zaman zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal iken, horoz imam iken, manda berber iken, annem kaşıkta, babam beşikte iken, ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, Aynur adın da ela gözlü kırmızı yanaklı güzel bir kız varmış. Aynur da tüm çocuklar gibi yılbaşını sever ve dört gözle gelmesini beklermiş.

Aynur un annesi sürpriz olarak kızına oyuncak noel baba almış. Aynur oyuncağını görür görmez çok mutlu olmuş ve çok sevmiş annesine teşekkür edip sarılmış. Aynur zamanın çoğunu oyuncağıyla geçiriyormuş, kitaplar okuyor, resimler çiziyormuş. Arkadaşı Aysima ile buluştuklarında yeni oyuncağını gösterip beraberce oynamışlar. Arkadaşı Aysima, Aynur dan oyuncağını istediğinde arkadaşının oyuncağını hırpalamayacağını bildiği için rahatlıkla oynamasına ayrıca izin vermiş. Aynur da Aysima‘da tüm günlerini oyun ve keyifli zaman geçirerek mutlu olmuşlar. Ayrılma vakti geldiğinde Aynur ve Aysima tekrar görüşmek üzere vedalaşıp ayrılmışlar. Aynur, “Sevgili oyuncağım; derslerimi bitirip, sana kitap okuyayım sonra uyku saatimiz gelecek” demiş. Aynur uyuma saati geldiğinde oyuncağı noel babayı alıp yatağına uzandığında belli bir süre sonra bir ses duymuş. İlk önce korkmuş etrafına bakmış sesinden nerden geldiğine bakmış sonra cesaretini toplayıp sesin geldiği yere doğru yavaş ve sessiz adımlarla gitmiş. Sesin geldiği yerde noel babayı görmüş hemen kenara saklanıp ne yaptığına dikkatlice bakmış. Noel baba çantasından bir paket çıkarmış ve hediyeyi bırakıp gitmiş. Aynur merakla ne bıraktığına bakmak için eğilip paketi alacağı esnada yine bir ses “Hadi tatlı kızım uyanma saati, elini yüzünü yıka kahvaltı hazır“ demiş annesi.

Noel Baba ve Aynur’un Masalı

Aynur uykusundan uyandığında etrafa bakmış noel babanın bir rüya olduğunu anlamış. Gülümseyerek oyuncak noel babaya “Günaydınnnn hadi annemi bekletmeyelim“ demiş. Aynur ‘un yüzünde tatlı bir gülümseme ile annesine gelip gece gördüğü rüyasını anlatmış. Gökten 3 elma düşmüş biri masalı yazana, biri anlatana bir tanesi de dinleyene. İyi geceler minik kuşlar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tilki ve Köpeğin Arkadaşlık Masalı