Oya Şefin Hikayesi

Oya Şefin Hikayesi

Ocak 20, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şef olan bir kadın varmış. Bu şefin adı Yıldız imiş. Yıldız hanım çok ünlü bir şefmiş. Herkese örnek olan Yıldız hanımın kızı Oya da annesi gibi şef olmak istiyormuş.

Günlerden bir gün Oya annesinden roka yemeğinin tarifi öğrenmek istemiş. Annesi de “Tabi ki kızım, gel beraber yemek yapalım ama bıçaklara dokunma olur mu?” diye sormuş. Oya “Tamam anneciğim merak etme” demiş. Anne, rokaları yıkamakla işe başlamış ve Oya dan baharatları getirmesini istemiş. Oya “Anne neden baharat istedin?” diye sormuş. Annesi “İzle bakalım, neden istediğimi anlayacaksın” demiş. Yemek yapımı bitene kadar annesi, göstere göstere, anlata anlata yemeği yapmış. Oya annesini o kadar dikkatli izlemiş ki bir yandan da aynısı yapmış. Yemekler pişince anne kız yemeklerin tadına bakmışlar ve çok beğenmişler. Aradan yıllar geçmiş. Oya büyümüş ve oda annesi gibi şef olmuş. Bir sabah telefonuna bir mail gelmiş ve bu mail de yemek yarışması yapılacağı yazıyormuş. Oya çok heyecanlanmış ve hemen yarışmaya başvurmuş. Yarışmaya annesinden ilk öğrendiği yemek olan roka yemeğini yapmış. Jüri üyeleri yemeği çok beğenmiş ve Oya’ya birinci ödülü vermiş.

Oya Şefin Hikayesi

Oya, annesine sarılarak teşekkür etmiş. Annesi de kızının başarısından çok gurur duymuş. Oya, ödül olarak bir restoran açma hakkı kazanmış. Restoranın adını da “Roka” koymuş. Restoranda annesinin öğrettiği yemekleri ve kendi yaratıcı tariflerini sunmuş. Restoran çok popüler olmuş ve Oya’nın ünü tüm dünyaya yayılmış. Oda annesi gibi genç kızlara, mesleğinin detaylarını öğretmiş bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kardeşlerin Köy Gezisi Hikayesi