Roblox’un Kış Sevgisi Masalı

Roblox’un Kış Sevgisi Masalı

Mart 4, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir evde küçük bir Roblox yaşarmış. Meraklı Roblox sabah uyandığında dışarı bakmak istemiş. Bir de ne görsün, her yer karla kaplı ve bembeyazmış.

Roblox’un en sevdiği mevsim kışmış ve kara bayılırmış. O kadar mutlu olmuş ki, kartopu savaşı, kardan adam ve kar meleği bile yapmış. Daha sonra eve girme vakti gelmiş. Sıcacık eve girdiğinde oyuncaklarıyla oynamaya başlamış. Yemek vakti geldiğinde yemeğini yemiş ve tekrar oyun oynamaya devam etmiş. Derken günler günleri kovalamış, kış bitmiş ve karlar erimiş, gitmiş. İlkbahar gelmiş ama kışı çok seven Roblox hiç üzülmemiş. Çünkü Roblox, mevsimlerin birbirini kovaladığını, her yıl kışın tekrar yaşandığını ve tekrar karda oynama fırsatı olduğunu biliyormuş.

Roblox’un Kış Sevgisi Masalı

Küçük robot düşünmeye başlamış “Her mevsimin güzelliği bir başka, ilkbaharda çiçekler yeşerip, mis kokular yayar ve doğa canlanır. Yaz mevsimi geldiğinde ise deniz, kum, güneş ve piknik sezonu açılır. Sonbaharın gelişiyle de yapraklar dökülür ve hava yavaş yavaş soğumaya başlar derken ve bir bakmışsın o muhteşem kış geri gelmiş, beyaz örtüsüyle bütün güzelliğini sergilemiş” diye düşünerek Roblox teselli bulmuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yardım Sever Leylek Kardeşler Masalı