Robot Yapan Sincap Masalı

Robot Yapan Sincap Masalı

Nisan 25, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan minik bir sincap varmış. Bu sincabın adı Pamuk muş. Pamuk 2.sınıf öğrencisiymiş, okulunu, arkadaşlarını çok severmiş. Okulda en çok sevdiği ders Eğlenceli Bilim dersiymiş.

Günlerden bir gün Pamuk okula gitmiş ve en sevdiği ders olan Eğlenceli Bilim dersi başlamış. Öğretmen maymun o gün bütün yavrulara bir ödev vermiş. Bu ödev yapabilecekleri bir projeymiş. Pamuk okul bitiminde heyecanla eve gelmiş ve ne proje yapacağını düşünmeye başlamış. O an evde bir şey dikkatini çekmiş. Anne sincap hiç durmadan hareket ediyormuş. Önce çamaşırları katlamış, katlarken bir ara gidip yemeği karıştırmış. Çamaşırdan sonra, sofrayı hazırlamış, daha sonra salata yapmış. Pamuk’un okuldan geldiği kıyafetleri çamaşır makinasına atmış ve bir sonra ki gün giyeceği kıyafetleri ütülemiş. Pamuk annesini takip etmekte zorlanıyormuş. Hemen aklında bir fikir oluşmuş “Annesine ev işlerinde yardım edecek bir robot yapmak!” “Eğer anneme yardım edecek bir robot yaparsam, işleri kolaylaşır ve bu kadar yorulmaz” diye düşünmüş. Pamuk o hafta boyunca hep annesini izlemiş. Annesi sürekli yemek pişiriyor, çamaşır yıkıyor, temizlik yapıyormuş. Bu yüzden annesi hep meşgulmüş. Pamuk hemen işe başlamış, ormandan bulduğu kutuları, tenekeleri, eski motorları bir araya getirmeye başlamış. Saatlerce hatta günlerce uğraşmış. Anne sincap onun evde ki bu çabasını görünce merakla sormuş “Günlerdir neyle uğraşıyorsun Pamuk?” diye sormuş. Pamuk “Öğretmenimiz bize proje ödevi verdi, bende bir robot yapmaya karar verdim. Bu robotta sana işlerinde yardım edecek anneciğim” demiş. Anne sincap gülümsemiş. “Çok tatlısın oğlum, bu biraz zor bir iş ama ben hepsini severek yapıyorum. Burası benim evim ve sende benim oğlumsun. Ben yaptıklarımdan yorulmuyorum” demiş. Pamuk “Olsun anne sana yardımcı olsun” demiş ve anne oğul gülüşmüşler.

Robot Yapan Sincap Masalı

Bir kaç gün sonra robotu bitmiş ama bu robot sadece ileri geri gidebiliyormuş. Pamuk bu duruma çok üzülmüş. Annesi “Üzülme Pamuk bu yaptığın bile çok büyük bir başarı sen daha 8 yaşındasın. Büyüdüğünde çok büyük bir mucit olacaksın, eminim” demiş. Pamuk ödevini alıp okula gitmiş, öğretmeni ve arkadaşları yaptığı robotu çok beğenmişler. Hepsi Pamuk’u tebrik etmiş. Pamuk çok mutlu olmuş, büyüdüğü zaman mucit olmaya karar vermiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çiçek Seven Geyik Masalı