Salsa’nın Dans Masalı

Salsa’nın Dans Masalı

Eylül 27, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde rengarenk çiçeklerin açtığı, ipek kanatlı kelebeklerin uçuştuğu, kuşların cıvıldadığı bir orman varmış. Bu ormanda yaşayan bir zebra varmış. Zebranın adı da Salsa imiş. Salsa bir dans türüymüş ve bu minik zebra da dans etmeyi çok seviyormuş. Her gün ormana çıkıp çiçeklerin arasında dans edip bütün ormanı geziyormuş. Ama bu dans tutkusu onu bütün derslerinden geri bırakıyormuş.

Zebra ailesi Salsa için endişelenmeye başlamış. Onun dansı çok sevmesini takdir ediyorlarmış ama ders çalışmaması, odasını toplamaması, verilen görevleri yerine getirmemesi onları bir o kadar da üzüyormuş. Hayatın sadece danstan ibaret olmadığını anlatmak istemişler, belirli zamanlarda dans etmesinin doğru olduğunu anlatmak için bir fikir bulmaya çalışmışlar. En sonunda akıllarına bir fikir gelmiş. Salsa okula gittiğinde annesi ve babası ormanda ki dans kursuna gitmiş ve Salsa’yı oraya kayıt ettirmişler. Daha sonra bir kıyafet dükkanına gidip kızları için bir etek ve fiyonklu taç almışlar. Eve gidip kutuyu masanın üzerine koymuşlar ve kızlarının okuldan gelmesini beklemişler. Bir süre sonra Salsa gelmiş ve evin içinde dans ederek dolaşmaya başlamış. Annesi “Salsa, biraz yanımıza gelir misin?” demiş ve Salsa döne döne yanlarına gitmiş. Masada ki kutuyu işaret edip Salsa’nın açmasını beklemişler. Kutu açınca karşısında kocaman bir bale eteği gören Salsa çok mutlu olmuş. Ailesi onu bir dans kursuna yazdırdığını anlatmış. Her hafta günde iki kere kursa gidecek ve bütün enerjisini kursa verecekmiş. Salsa çok mutlu olmuş hemen annesine ve babasına sarılmış. Artık daha bilinçli dans edecek ve diğer zamanlarda üzerine düşen görevleri yerine getirecekmiş.

Salsa’nın Dans Masalı

O günden sonra kursa başlamış ve büyük mutlulukla kursa gitmiş. Geri kalan zamanlarda annesini ve babasını üzmeden derslerine çalışmış, odasını toplamış ve evdeki işlerde de yardımcı olmuş. Böylelikle iki tarafta çok mutlu olmuş. Masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Aceleci Keçi Tüylü'nün Masalı