Sevgi Ağacının Masalı

Sevgi Ağacının Masalı

Mayıs 28, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde çok uzak diyarlarda yaşayan bir sevgi ağacı varmış. Bu ağaç ormanın en güzel ağacıymış. Sevgi ağacının en büyük özelliği ise dünyada bir çocuk üzülünce sevgi ağacının yaprakları tek tek soluyormuş.

Günlerden bir gün sevgi ağacının yaprakları çok hızlı bir şekilde solmaya başlamış. Çünkü dünyada bir çok çocuk aynı anda üzülmüş. Sevgi ağacının yapraklarının solduğunu gören bir kaç insan merakla ağacı incelemeye başlamışlar. Ağacın çok solduğunu gören insan ağacı kesmeye karar vermişler. İnsanlar ağacı kesince dünyada ki herkes birden çok mutsuz olmuş. Kavgalar, tartışmalar başlamış. Kimse kimse ile anlaşamamış. Bunu gören kuşlar insanlar ve sevgi ağacı için çok üzülmüşler. Bu mutsuzluğa bir çözüm aramaya başlamışlar.

Sevgi Ağacının Masalı

En sonunda akıllarına bir fikir gelmiş. Sevgi ağacının tohumlarını ekerlerse ağaçlar büyüdükçe insanlar tekrardan mutlu olmaya başlayabilirler diye düşünmüşler. Hemen bu planlarını insanlara da anlatmışlar. Kuşlar ve insanlar hep beraber sevgi ağacının tohumlarını ekmişler. Ağacı kesen insanlarda çok pişman olmuşlar. Bir daha hiç bir insan herhangi bir ağacı kesmemiş. Herkes mutlu bir hayat sürmüş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Liva ve Ceylanın Masalı