Tamirci Tina’nın Masalı

Tamirci Tina’nın Masalı

Temmuz 30, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde yemyeşil ormanda yaşayan bir maymun varmış. Bu maymunun adı Tina’ymış. Tina, 6 yaşındaymış ve oyuncakları ile oynamayı çok severmiş. Oyuncaklarına gözü gibi bakar, hiç bozmaz, yanlışlıkla bozulsa bile bir şekilde tamir edermiş. Annesi ve babası Tina’nın bu huyunu çok severmiş, çünkü küçük Tina kendisine tamirci dermiş ve dediği gibi de her oyuncağı tamir edermiş.

Günlerden bir gün Tina arkadaşları ile buluşmak ve oyun oynamak için ormanın derinliklerine inmiş. Yanına kendi tamir ettiği oyuncaklardan da götürmüş. Arkadaşları ile buluştuğunda hepsi oyuncaklarını çıkarmış. Arkadaşları Tina’nın oyuncaklarını görünce gülmeye başlamış. Tina onların neden güldüğünü anlamamış “Neden gülüyorsunuz? Komik olan ney?” diye sormuş. Zebra da “Bütün oyuncakların farklı, yapıştırma Tina ona gülüyoruz” demiş. Tina da “Bunun neresi komik, kırılan oyuncaklarımı atmak yerine tamir ettim ve hala oynuyorum. Sizin oyuncaklarınız ise kırık, asıl komik olan onlar” demiş. Zebra ve diğerleri Tina’ya hak vermiş. Kendi oyuncaklarına baktıklarında, arabanın tekerleği kırık, bebeğin bacağı kopuk, trenin vagonu yokmuş. Hiç biri tam bir oyuncak gibi değilmiş. Ama Tina’nın oyuncakları yapıştırılmış olsada hala sağlam duruyormuş. Zebra ve diğer yavru hayvanlar Tina dan kendi oyuncaklarını da tamir etmesini istemiş.

Tamirci Tina’nın Masalı

Tina’da arkadaşlarını kırmamış ve onların oyuncaklarını da tamir etmiş. Arkadaşları Tina’nın yardımına çok mutluymuş. O günden sonra bütün yavru hayvanlar oyuncakları kırıldığında Tina’ya getirmeye başlamış. Bu sayede yeni oyuncak almaktansa kırılan oyuncakları yeniden kullanmaya başlamışlar ve hepsi bu durumdan çok mutlu olmuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masal kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Koala Duman'ın Masalı