Tavşan ile Miray’ın Masalı

Tavşan ile Miray’ın Masalı

Temmuz 6, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde yaşayan Miray adında bir çocuk varmış. Miray annesi ve babasıyla birlikte pikniğe gitmiş. Annesi yemeği hazırlayana kadar Miray ormana girmek istemiş. Hemen gidip annesinden izin almış. Annesi çok uzaklaşmaması gerektiğini söyleyerek izin vermiş. Annesinden izin alan Miray ormana girmiş.

Miray ağaçlar, meyveler, çiçekler görmüş tam o sırada yere düşmüş. Miray’ın dizi kanamaya başlamış. Miray “Yardım edin dizim çok acıyor” diye bağırmış. O sırada annesi ve babası başka işlerle meşgul olduğu için küçük kızın sesini duymamışlar. Ama onun sesini duyan başka biri varmış. Miray bağırmaya devam ederken yanına küçük tatlı bir tavşan gelmiş. Tavşan “Senin sesini duydum ben de senin yanına geldim” demiş. Miray “Ama sen nasıl konuşabiliyorsun?” Diye sormuş. Tavşan “Ben sihirli bir tavşanım. Dur sana yardım edeyim” demiş. Daha sonra küçük tavşan Miray’ın dizini güzelce sarmış. Miray küçük tavşana şöyle demiş “Çok teşekkür ederim.” Küçük tavşan “Bence bir daha ailenden bu kadar uzaklaşmamalısın. Eminim annen sana uzaklaşmaman gerektiğini söylemiştir” Demiş.

Tavşan ile Miray’ın Masalı

O sırada Miray’ın annesi “Miray yemek hazır” diye bağırmış. Miray “Sanırım çok uzaklaştım yolumu nasıl bulacağımı bilmiyorum beni götürür müsün?” diye sormuş. Tavşan “Tabi ki de götürürüm. Umarım bu sana iyi bir ders olmuştur” demiş ve tavşan Miray’ı annesinin yanına götürmüş. İki arkadaş vedalaşmış ve Miray bir daha annesinin sözünden çıkmayacağına dair söz vermiş. Masalda burada bitmiş

Kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayalperest Mavi'nin Masalı