Üç Terzi Masalı

Üç Terzi Masalı

Kasım 14, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birinde, aynı sokakta üç terzi dükkanı açılmış. Bu terzilerin hepsi bir diğerinden daha çok müşteri kazanmak istiyormuş.

İlk terzi büyük bir tabela asmaya karar vermiş. Bunun için bir tahta bulmuş ve üzerine “Ben en iyi terziyim” yazmış ve dükkanın girişine asmış. İkinci terzi yoldan geçerken tabelayı görmüş ve kendi kendine “Bu terziden daha iyi bir tabela yapıp müşterileri ben kazanmalıyım” diye düşünmüş. Hemen bir tahta parçası almış ve üzerine “Bütün ülkede ki en iyi terzi benim” yazmış, birde etrafını süslemiş, dükkanın girişine asmış. Üçüncü terzi diğer terzilerin önünden geçerken tabelalarını görmüş ve düşünmeye başlamış. “Onlardan daha iyisini yapmam gerek. Bende Dünyanın en iyi terzisi olduğumu yazmam gerekir. Ama böyle bir şeyi yapamam” diye içinden geçirmiş. Terzi uzun süre düşünmüş ve sonunda küçük bir tabela asmaya karar vermiş. Bir tahta parçası almış ve üzerine “Bu sokakta ki en iyi terzi benim” yazmış ve etrafını süslemeden asmış.

Üç Terzi Masalı

Bunun sonucunda sokakta ki tüm müşteriler hiç düşünmeden üçüncü terziye gitmişler. Terzinin bu başarısı samimi ve alçak gönüllü olmasından kaynaklanmış. Bu hikaye burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tavşan Ülkesi Masalı