Zürafa Pendi ve Maymun Tom’un Masalı

Zürafa Pendi ve Maymun Tom’un Masalı

Haziran 9, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş  evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanda yaşayan iki arkadaş varmış. Bu arkadaşlar çok iyi anlaşır, günlerini hep birlikte geçirirlermiş. Bunlardan biri zürafaymış ve adı da Pendi miş.

Pendi arkadaşlarıyla oyun oynamak için dışarı çıktığı bir gün yanında çok sevdiği, yeni oyuncağı, kırmızı arabasında götürmüş. Ormanda bir süre yürümüş ve arkadaşlarının yanına geldiğinde onu beklediklerini görmüş. Bu duruma çok sevinen Pendi, kırmızı arabasını çıkarmış, tam oyuna başlayacakken arkadaşı maymun Tom, Pendi’nin elindeki kırmızı arabayı görmüş. Gözlerine inanamayan Tom, Pendi ye “O benim arabam” demiş. Pendi çok şaşırmış, o arabayı annesinin ona yeni aldığını söylemiş fakat maymun Tom söylediğinde ısrarcıymış. Pendi arkadaşını ikna etmeye çalışmış. Bu arabanın bir tane olmadığını, her yerde satıla bileceğini söylemiş fakat Tom babasının ona oyuncak kırmızı arabayı bir süre önce aldığını ve parkta oynarken kaybettiğini söylemiş. Pendi ne dese de maymun Tom onu dinlememiş çok kızıp evine gitmiş.

Zürafa Pendi ve Maymun Tom’un Masalı

Aradan bir kaç gün geçmiş maymun Tom, Pendi’yi görmüş onun yanına gidip özür dilemek istediğini söylemiş. Çünkü kırmızı arabasını çantasında unuttuğunu ve daha yeni bulduğunu söylemiş. Pendi kızgın olmasına rağmen Maymun Tom’un pişmanlığını görmüş ve onu affettiğini söylemiş. İki arkadaş birbirleriyle oynamaya devam etmiş. Bir daha da böyle bir sorun yaşamamışlar. Bu masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Maymun Kahve ve Çikolata Masalı

Daha fazla kısa masal okumak için Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.