Kurbağa İstilası Masalı

Kurbağa İstilası Masalı

Haziran 10, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde nazik göl adlı bir göl varmış, bu gölün etrafında yaşayan hayvanlar birbirlerine çok nazik davranırlarmış.

Gölde yüzen alabalık ve sazan karşılaştıklarında şöyle bir diyalog geçmiş; Alabalık, “Günaydınlar efendim” demiş. Sazan “Size de günaydınlar” Alabalık, “Çok naziksiniz buyurun önce siz geçin.” Sazan, “Teşekkürler” demiş. Bu gölün kibarlığı dillere düşmeye başlamış. En sonunda yakınlarında ki ormanda yaşayan aslanın kulağına gitmiş. Ormanın kralı Aslan böyle güzel bir yer olduğunu duyunca hemen orayı görmek için ziyarete gitmiş. Gölün etrafında yürürken önüne yavru bir sincap gelmiş. Sincap aslanın geldiğini görünce şaşırmış. “Merhaba, gölümüze hoş geldiniz.” Aslan sincabın kibar konuşmasından çok etkilenmiş ve onunla oyun oynamak istemiş. Sincap ve aslan oyun oynarken Aslan sormuş, “Senin ailen nerededir?” Sincap, “Şuradaki ağaç bizim evimiz orada yaşıyoruz” demiş. Aslan etrafı incelerken sincabın evini de görmüş. o sırada sincabın annesi yavrusunu yemeğe çağırmış. Sincap “Benim şimdi gitmem lazım. Lütfen siz dolaşmaya, gölümüzü tanımaya devam edin” demiş ve gitmiş. Aslanın küçük bir sincabın bile bu kadar kibar olması çok hoşuna gitmiş. Sincap yemeğini yemiş ve annesi ile babasının konuşmasına şahit olmuş. Yetişkin sincaplar göle ait olmayan kaba kurbağaların geleceğini konuşuyormuş. Bunu duyan sincap ağlayarak arkadaşı tavşanın yanına gitmiş. Arkadaşının ağladığını gören tavşan Puf sormuş “Niye ağlıyorsun?” Sincap “Bu göle çok kaba kurbağalar geliyormuş, sanırım taşınmak zorundayız.” Bunu duyan tavşan “Çok üzüldüm, sana söz veriyorum kurbağaları bu gölden göndereceğiz” demiş.

Kurbağa İstilası Masalı

1 gün sonra kurbağalar gelmiş. Bu kurbağalar o kadar kabaymış ki bütün herkes huzursuz olduğu için birbirlerine kötü davranıyorlarmış. Kurbağalar uzunca bir süre gitmemişler. O sırada Sincabın aklına tanıştığı aslan gelmiş. Ondan yardım istemek için arkadaşı Puf ile birlikte ormana gitmişler. Durumu ormanın kralına anlatmışlar ve aslan olaya hemen el atmış. Aslan ve diğer hayvanların sayesinde gölden kaba kurbağaları göndermişler. İki arkadaş göllerini kurtardıkları için çok mutlu olmuş. Bir daha hiç ayrılmak zorunda kalmamışlar. Masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Aslan ve Sincap Masalı

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.