Güzel Sesli Kelebek Masalı

Güzel Sesli Kelebek Masalı

Şubat 27, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanda yaşayan bir kelebek varmış. Kelebek ağacın dalına konmuş şarkı söylüyormuş, o kadar güzel sesi varmış ki, o şarkı söylerken ormandaki bütün hayvanlar işi gücü bırakıp onu dinlermiş. Kelebeğin sesi herkese huzur verirmiş.

Günler böyle geçerken bir gün kelebeğin ailesinden bir mektup gelmiş. Mektup da onu çok özlediklerini ve yanlarına gelmesini istiyorlarmış. Kelebekte ailesini özlediği için gitmeye karar vermiş, bu ayrılık ormandaki tüm hayvanları çok üzmüş. Artık güzel sesli kelebeğin şarkıları yokmuş herkes çok mutsuzmuş, bu duruma hiç alışamamışlar. Sonra aralarında toplantı yapmışlar ve kelebeğin ailesinin yanına gitmeye karar vermişler. Kaplumbağa tavşan ve sincap bu görevi üstlenmiş, çıkmışlar yola ve sonunda kelebeğin yanına varmışlar. Kelebek ve ailesine durumu anlatmışlar ve ormanlarına geri dönmüşler tüm hayvanlar merakla onları bekliyormuş. Kelebeği yanlarında göremeyince çok üzülmüşler ve sormuşlar “gelmeyecek mi güzel sesli kelebek?” Tavşan cevap vermiş “Düşünecek, gelmeye karar verirse akşam güneşi batmadan gelecek” demiş. Herkes merakla akşam olmasını beklemiş, zaman geçmiş güneş artık batmak üzereymiş tüm hayvanlar merakla kelebeğin yolunu gözlüyormuş.

Güzel Sesli Kelebek Masalı

Güneş batmış ama gelen olmayınca herkes sessizce yuvasına dağılmış ve mutsuz bir şekilde yatıp uyumuşlar. Sabah olmak üzereymiş güneş tam doğarken ormanda kelebeğin sesi yankılanmış, şarkı söylüyormuş. Tüm hayvanlar güne kelebeğin güzel sesiyle uyanmış ve çok mutlu olmuşlar. Anlamışlar ki, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmaya gerek yok, her doğan güneş hayatımızda yeni bir umut ve yeni güzel bir gün. Kelebek geri geldiğine göre bu masalda burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Okula Alışan Biricik'in Masalı