Peri ve Hayvanların Masalı

Peri ve Hayvanların Masalı

Haziran 12, 2022 3 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde yaşayan bir peri kızı varmış. Bu peri kızının adı Simge imiş. Simge kendini çok yalnız hissediyormuş. Çünkü çevresinde onun gibi peri olan kimse yokmuş. Bu yüzden de hiç arkadaşı yokmuş.

Günlerden bir gün Simge mavi bulutların arasında gezinirken aşağıda yemyeşil ağaçların olduğu bir orman görmüş. Kendini de yorgun hisseden Simge hem ormanı gezmek hemde biraz soluklanmak için ormana doğru uçmuş. Ormana indiğinde kendini huzurlu hissetmeye başlamış. Çünkü kuşların neşeli cıvıltıları, böceklerin tatlı sesleri, nehrin şırıl şırıl akışı peri kızının kalbini yumuşatmış. Simge yorulup bir taşın üzerine oturmuş ve karşısına küçük bir sincap çıkmış. Önce korkan peri daha sonra sincaba alışmaya
başlamış. Simge sincap ile oynarken bir maymun peri kızının kafasına zıplamış. Ne olduğunu anlamayan kız ağlamaya başlamış. Maymun “Korkma sana zarar vermeye gelmedim. Bu ormana kalbi kırık biri girdiğinde biz bunu hisseder ve onun yanına gideriz” demiş. Peri kızı duydukları karşısında rahatlamış. Sincap “Anlat bakalım, neden bu kadar mutsuzsun?” diye sormuş. Simge “Benim hiç arkadaşım yok. Çünkü benden başka peri yok. İnsanlara da peri olduğumu söyleyemediğim için kimse ile konuşamıyorum” demiş. Sincap ve maymun peri kızının mutsuz olmasının nedenini anlamışlar ve ona yardımcı olmaya karar vermişler. “O zaman bizimle gel seni bir çok arkadaşla tanıştıralım demişler ve yola koyulmuşlar.

Peri ve Hayvanların Masalı

Yolda leylek, zürafa, zebra, geyik, aslan, yılan ve daha bir çok hayvan görüp hepsiyle tanıştırmışlar. Peri kızının ilk defa bu kadar çok arkadaşı olmuş. Maymun “Arkadaş edinmek için illa bir peri yada bir insana ihtiyacın yok. Biz hayvanlar karşılık beklemeden herkesin arkadaşı oluruz” demiş. Peri kızı en mutlu günlerini yaşamaya başlamış. Bütün hayvanlara çok teşekkür etmiş. O günden sonra Simge sürekli arkadaşlarının yanına gidiyor ve bu sayede hiç yalnız kalmıyormuş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kendini Sevmeyen Dairenin Masalı