Yaşlı Fil ve Çiçeklerinin Masalı

Yaşlı Fil ve Çiçeklerinin Masalı

Kasım 30, 2022 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde uzak ormanların birinde tek başına yaşayan yaşlı bir fil varmış. Uzun zamandır yalnız yaşıyor kimse ile konuşmuyormuş. Çünkü yaşadığı ormanda ki hayvanların hepsi daha fazla yiyecek bulmak için başka bir ormana taşınmışlar. Yaşlı fil ise yıllarını geçirdiği ormandan ayrılmak istememiş, orada ki yiyeceklerle yetinmeyi seçmiş.

Yaşlı fil her sabah erken uyanıyor, dışarı çıkarıyor biraz yürüyüş yapıyormuş. Yorulunca ise eve gelip bütün gün uyuyormuş. Uyumasının bir diğer sebebi ise yalnızlıkmış. Ara da aile üyeleri ile telefonla konuşsa da onları çok özlüyormuş. Bir konuşmasında küçük kardeşi “Aslında sende buraya gelsen çok iyi olur” demiş. Yaşlı fil ise “Bu ormandan ayrılmak istemiyorum, yeniden bir yere yerleşmek bana zor geliyor” demiş. Kardeşi ise “Seni anlıyorum o zaman sana bir fikir vermek istiyorum, yalnızlığını bastırmak için bir çiçek alabilirsin” demiş. Bu fikir yaşlı file çok iyi gelmiş. Ertesi gün uyandığın da hemen ormana gitmiş ve en güzel çiçeklerin tomurcuklarından biraz alıp evinin önüne ekmiş. Her gün bir tane çiçek ekip suluyormuş ve keyifle onların büyümesini izliyormuş. Kısa bir süre sonra evinin önü çiçek bahçesine dönmüş. Çiçekleri ekmekle birlikte kendine bir sürü iş çıkarmış olmuş. Her gün onları suluyor, çıkan otları koparıyor ve hepsi ile teker teker konuşuyormuş. Yaşlı fil artık kendisini daha mutlu hissediyormuş.

Yaşlı Fil ve Çiçeklerinin Masalı

Bir sabah uyandığında küçük kardeşi onu ziyarete gelmiş ve evinin önünü görünce gözlerine inanamamış. Kardeş fil “Burayı çok güzel yapmışsın, seninle gurur duyuyorum” demiş. Yaşlı fil de “Senin sayende yalnızlığımdan kurtuldum kardeşim, bana verdiğin akıl için teşekkür ederim” demiş. Yaşlı fil kardeşine sarılmış ve çok teşekkür etmiş o günden sonra çiçekleri ile birlikte mutlu bir ömür sürmüş. Arada arkadaşlarını ziyarete diğer ormanlara gitse de çiçeklerini özleyip hemen geri dönmüş. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Cüceler ve Büyücünün Masalı