Yolculuk Hikayesi

Yolculuk Hikayesi

Şubat 21, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan Betül adında bir kız varmış. Betül, okula gider, boş zamanlarında kitap okur, oyunlar oynarmış. Okul iki haftalık bir tatile girmiş ve Betül zamanını evde geçirmeye başlamış.

Bir gün olmuş, iki gün olmuş, üç gün olmuş, Betül sıkılmaya başlamış. Ödevlerini bitirmiş, her gün kitap okumuş, oyun oynamış, çizgi film izlemiş ama canının sıkıntısı hiç geçmemiş, sürekli tatile gitmek istediğini söylemiş. Betül’ün annesi ve babası bu durumun farkındaymış. Betül’ü mutlu etmek için ne yapacaklarını düşünmüşler ve sonunda bir karar varmışlar. Kısa bir tatil hem Betül’e hem da onlara iyi geleceğini düşünmüşler. Tatil planını yapmışlar ve gidip Betül’e haber vermişler. Betül duyunca çok sevinmiş “Oleeyy! Çok mutluyum, teşekkür ederim anneciğim, babacığım” deyip, havalara uçmuş. Bir hafta boyunca sürekli yollarda geçirmişler. Bir gün bir otele diğer gün başka otele gitmişler.

Yolculuk Hikayesi

Tatil hem eğlenceli hem de çok yorucuymuş. Betül yavaş yavaş bu durumdan sıkılmaya, evini özlemeye başlamış. Artık dayanamamış ve annesiyle babasına eve dönmek istediğini söylemiş. Aile tatili yarıda kesip evlerine dönmüşler. Betül artık her tatil zamanı seyahate çıkmak istememiş ve evde de zaman geçirmenin eğlenceli yanlarını keşfetmeye başlamış. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla Kısa Hikaye okumak isterseniz linke tıklayıp, kısa hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bu Dünya Bizim Hikayesi