Doni’nin Doğum Günü Masalı

Doni’nin Doğum Günü Masalı

Mart 14, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçük yaramaz bir dinozor varmış. Bu dinozorun adı Doni imiş. Doni, dinozor şehrinin en yaramaz üyesiymiş. Herkes onun söz dinlememesinden, sürekli ağlamasından ve hiç susmamasından çok şikayetçiymiş. Ama Doni, yine de çok sevimli ve tatlıymış.

Doni’nin o hafta doğum günüymüş. Doğum günü için çok heyecanlıymış ve hafta başından beri bütün dinozorlara doğum günü olduğunu söylüyormuş. Bütün hafta boyunca onun için yapacakları partiyi düşünmüş. Günler geçmiş ve Doni’nin doğum günün olduğunu gün gelmiş. Sabah kalkmış heyecanla kıyafetlerini giymiş ve annesinin yanına gitmiş. Annesi ona doğum günü ile ilgili hiçbir şey söylememiş. Doni ailesinin doğum gününü unuttuğunu düşünerek çok üzülmüş. Kahvaltısını yapmış ve hemen dışarı çıkmış. “Belki arkadaşlarım hatırlamıştır!” diye düşünmüş. Arkadaşlarının yanına gittiğinde hiçbir dinozor Doni’nin doğum gününü kutlamamış. Doni bir kez daha hayal kırıklığına uğramış. “Kimse beni sevmiyor! Acaba çok yaramaz olduğum için mi kimsenin umurunda değilim” diye düşünmeye başlamış. Herkesten uzak bir ağacın altına gitmiş ve üzgün üzgün oturmaya başlamış. Saatler geçmiş ve Doni oracıkta uyuya kalmış. Uyandığında hava kararmaya başlamış. Annesi merak etmesin diye koşarak eve gitmiş. Eve yaklaştığında bahçe ışıklarının kapalı olduğunu gördü. Annesi Doni eve gelmeden ışıkları çoktan yakarmış bu detay Doni’nin dikkatini çekmiş.”Acaba beni unutup bir yere mi gittiler diye düşünmüş.” Bahçe kapısından girdiğinde birden bir sürü ışık yanmış ve konfetiler patlamış. Ailesi, arkadaşları Doni’nin doğum gününü unutmamış.

Doni’nin Doğum Günü Masalı

Bütün dinozorlar oradaymış. Küçük dinozor çok mutlu olmuş. Biran onu kimsenin sevmediğini düşünmüş. Koşarak annesine ve babasına sarılmış. “Bugün doğum günümü unuttunuz sandım. Çok yaramaz olduğum için beni sevmiyorsunuz diye düşündüm” demiş. Annesi “Sen nasıl bir çocuk olursan ol anne ve baba seni hep sevecek Doniciğim. Hiç bir aile çocukları yaramaz diye ondan vazgeçmez. Bunu sakın unutma yavrum” demiş. Doni, duyduklarına çok sevinmiş. O günden sonra Doni yine de hiç yaramazlık yapmamış. Çünkü bir daha kimse beni sevmiyor diye düşünmek istememiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Renkli Çiçekler Çayırı Masalı