Duruş’un Hikayeleri: Kendi Odasında Yatma

Duruş’un Hikayeleri: Kendi Odasında Yatma

Ekim 23, 2022 2 Yazar: Ezgi E.

Duruş doğduğundan beri annesi ve babasıyla yatıyormuş. Annesi sürekli odasında uyutsa da gece uyanıp annesi ve babasının yanına kıvrılıp yatıyormuş. Bu durum aile üyeleri için zormuş çünkü Duruş büyüdüğü için artık yatağa sığmıyorlarmış.

Okula başlamasına kısa süre kaldığı için annesi Duruş’a “Duruşum artık odanda yatmanın ve gece yanımıza gelmeden uyumanın zamanı geldi. Sen artık büyüdün, kendi eşyalarının olduğu, sana ait bir odan var ve gecelerini de o odada geçirmen gerek” demiş. Duruş annesinin sözlerine çok üzülmüş çünkü o hala kendi yatağında uyumak istemiyormuş. Annesi devam etmiş “Odanda yatman için sana bazı eşyalar alabiliriz. Bir gece lambası, uyku arkadaşı gibi eşyalar seçebilirsin” demiş. Duruş yavaş yavaş bu fikre sıcak bakmaya başlamış. O gün annesi ile birlikte alışverişe çıkmışlar. Duvara küçük bir aydınlatma, tatlı bir peluş oyuncak, beğendiği bir nevresim takımı alıp evlerine dönmüşler. Eve döndüklerinde heyecanla aldıklarını yerleştirmişler. Akşam olup uyku saati gelince Duruş yatağına girmiş, annesi de baş ucuna oturarak ona bir kaç masal okumuş. Küçük kız kısa sürede uykuya dalmış. Gecenin ilerleyen saatlerinde koşarak annesinin yanına gidip yatmış. Sabah olduğunda aynı yatakta uyanmış “Anneciğim gece yanına geldim çünkü çok korktum” demiş. Annesi “Neden korktun?” kızım diye sormuş. Küçük kız “Canavarlardan” diyerek ağlamaya başlamış. Annesi Duruş’a kocaman sarılmış ona canavar diye bir şeyin olmadığın bahsetmiş. Ama ne kadar dil dökse de kızını inandıramamış.

Duruş’un Hikayeleri: Kendi Odasında Yatma

Duruş hazırlanıp okula gitmiş, annesi de evde bu sorunu çözmek için düşünmeye başlamış. Bir çok araştırma yaptıktan sonra aklına yatan bir çözüm bulmuş. Akşam olup Duruş eve geldiğinde onun yanına gitmiş. “Duruş aklıma bir fikir geldi. Şimdi bana büyük bir kağıt ve kalem getirir misin?” demiş. Duruş hemen annesinin istediklerini getirmiş. Anne kağıda kocaman harflerle “Canavarlar giremez” yazmış ve kağıdı Duruş’un odasının kapısına asmışlar. “Bu yazıyı gören canavarlar odana giremeyecek kızım artık rahatlıkla odanda yatabilirsin” demiş. Duruş çok sevinmiş o gece odasında rahatlıkla yatmış ve bir daha canavarlardan hiç bahsetmemiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorisinden daha fazla hikayeye ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Karavan Kampı