Yardım Sever Çocuğun Hikayesi

Yardım Sever Çocuğun Hikayesi

Şubat 8, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Özge ve Kadir çok iyi iki arkadaşlarmış. Okula beraber gidip gelirlermiş. Yaz kış demeden okul yolunda yürümek en çok sevdikleri şeymiş. O gün de çok kar yağmış, Özge ve Kadir zor zor okula kadar gidebilmişler.

Okul bitmiş ve iki arkadaş evlerine gitmek için okuldan çıkmışlar. Kar yağışı git gide artmış. Yollar da çok kayganlaşmış. İki arkadaş kol kola girmişler ve yürümeye çalışmışlar. Epey yol gitmişler. O sırada önlerinde yaşlı bir kadın yürüyormuş. Yer o kadar kayganmış ki yaşlı kadının ayağı kaymış ve düşmüş. Bunu gören Kadir çantasını arkadaşına vermiş ve hemen yaşlı kadının yanına koşmuş. Düşen kadını yerden kaldırmış yere dağılan poşetlerini toplayıp yaşlı kadına vermiş. Yaşlı kadın Kadir’e çok teşekkür etmiş. Kadir arkadaşının yanına geldiğinde Özge “Bu yaşlı kadın senin nenen mi?” demiş. Kadir “Hayır, değil” diye cevap vermiş. Özge “Peki komşun mu?” demiş. Kadir “Hayır, komşum da değil” demiş. Özge “Peki nereden tanıyorsun bu yaşlı teyzeyi?” diye sormuş. Kadir “Hiçbir yerden tanımıyorum. Sadece yaşlı bir kadın diye yardım etmek istedim” demiş. Özge arkadaşına “Sen çok iyi birisin Kadir, iyi ki benim arkadaşımsın” demiş.

Yardım Sever Çocuğun Hikayesi

İki arkadaş konuşarak evlerinin önüne çoktan gelmişler vedalaşarak evlerine çıkmışlar. Özge o gün Kadir’in yaptığı iyiliği annesine ve babasına anlatmış. Özge’nin ailesi de Kadir’i tebrik etmişler ve bu hikayede burada bitmiş. Sizlerde yardıma ihtiyacı olan yaşlılara yardım edebilirsiniz çocuklar.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ayrılık ve Kavuşma Hikayesi