Can ve Yeni Dostunun Hikayesi

Can ve Yeni Dostunun Hikayesi

Ocak 8, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir amanlar büyük bir şehirde yaşayan Can isminde genç bir adam varmış. Bu adam yalnız başına yaşar, gününü genel de iş yerinde geçirirmiş. Ailesi ile uzakta oturan Can artık bu durumdan çok sıkılmış işini bırakıp ailesinin yanına dönmeye karar vermiş.

Bu fikrini arkadaşları ile paylaşan Can, büyük tepki görmüş. Arkadaşlarından biri “Can işini bırakıp gidemezsin, çünkü bu işi bir daha bulamazsın” demiş. Bir diğer arkadaşı da “Can yalnızlıktan sıkılmış olabilirsin, bir köpek sahiplenmeye ne dersin?” demiş. Aslında bu fikir Can’ın hoşuna gitmiş. Belki de evde bir arkadaşı olsa yalnız olduğunu hissetmezmiş. Arkadaşlarının yanından ayrılıp evine giden genç adam önce yemek yemiş daha sonra kendisine bir film açmış. Film izlerken açık olan pencereden gelen soğuğu fark etmiş ve camı kapamak için kalkmış. O sırada dışarı da kaldırımda yağmurun altında sırılsıklam olan yavru bir köpek görmüş. Hemen arkadaşının önerisi aklına gelmiş. Genç adam yağmurluğunu giyip yavru köpeğin yanına gitmiş. Yağmurdan sırılsıklam olan köpeği kucağına almış ve onu ısıtmaya çalışmış bu sırada da çevrede köpeğin annesini aramış ama hiçbir yerde annesini bulmamış. Köpeği o hava da dışarı da bırakmak istemeyen Can eve getirmiş. Adına da “Dost” demiş. Bütün gece birlikte film izlemişler. Can odasına girerken kapının önüne Dost için bir yastık koymuş. Dost da bütün gece o yastığın üzerinde rahatça uyumuş.

Can ve Yeni Dostunun Hikayesi

Sabah olduğunda Can, Dost’u alıp birlikte veterinere gitmişler. Onun bütün aşılarını yaptırmış ve mama, yatak, oyuncak, battaniye almış. Her gün işe gidip eve heyecanla gelmeye başlamış. Can Dost sayesinde yalnızlığından kurtulmuş ve işinden ayrılmamış. İki arkadaş bir daha hiç ayrılmamış. Bu hikâyede burada bitmiş.

Kısa hikâye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dobi ve Esma'nın Hikayesi