Mutlu Ülke Masalı

Mutlu Ülke Masalı

Ağustos 1, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde herkesin neşe ve mutluluk içinde yaşadığı bir ülke varmış. Bu ülkeyi kraliçe ve prenses birlikte, herkese karşı adaletli ve sevgi dolu yönetiyorlarmış. Halk yönetim şekillerinden çok memnunmuş ve hiçbir zaman şikayetçi olmuyorlarmış.

Kraliçe ve prensesin hizmetkârları ise çok yeteneklilermiş. Her gün saray için çalışırlar, kimsenin bir eksiği kalmasın diye titizlikle işlerini yaparlarmış. Ayrıca kraliçe ve prensese de çok değer veriyorlarmış. Saray ise oldukça gösterişliymiş. Her yerinde bir sürü tablo ve altın eşyalar varmış. Günlerden bir gün mutlu ülkeye bir ejderha gelip savaş açmış. Saraya ve ülke ye saçtığı alevler ile zararlar vermiş. Kraliçe, prenses, hizmetkarlar ve halk birlik olup ejderha ile savaşıp onu ülkelerinden kovmayı başarmışlar.

Mutlu Ülke Masalı

Halk her zaman kraliçe ve prensesin yanında, onların en büyük destekçisiymiş. Kraliçe ve prenses de her zaman halkının yanındaymış ve birlikten kuvvet doğduğunu bir kez daha anlamış olmuşlar. Herkes tekrardan mutlu ülkede ,huzur ve mutluluk içinde yaşamaya devem etmiş. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dünyayı Keşfeden Sevimli Ördek Masalı